Ağustos 19, 2020

Hakkımızda

Hakkımızda

 

Bu site, kişinin kendini ve çevresini tanımasına yardımcı olmak amacıyla tasarlanmış bireysel bir girişimdir. Siteyi kuran ve içerikleri yazan Begüm Şahin Bilgin, web sitesini hazırlayan Barış Bilgin’dir.

Begüm Şahin Bilgin

1985 yılında İstanbul’da doğdum. İstanbul Üniversitesi Felsefe bölümünü bitirdim. Lisansın ardından Felsefe Grubu Öğretmenliği pedagojik formasyonu aldım. Daha sonra Arel Üniversitesi’nde Psikoloji yüksek lisansı yaptım.

Yaklaşık 5 sene özel okullarda felsefe grubu öğretmeni ve rehber öğretmen olarak çalıştıktan sonra, öğretmenliğin bana uygun bir meslek olmadığına karar vererek serbest çalışmaya başladım. Yarı zamanlı olarak İngilizce tercüme ve web sitesi yazarlığına giriştim. Önce www.dogalbiryasam.com’un içeriğini yazdım, daha sonra kişilik tiplerine yoğun ilgim sebebiyle www.kisilikkulubu.com’u kurdum.

Kişilik Kulübü’nü, yıllar boyunca kişilik üzerine okumalar yaptığım kitaplardan ve çeşitli web sitelerinden edindiğim bilgileri derleyerek hazırladım. MBTI ve Enneagram’ın, kişinin kendini ve çevresini anlamada tatmin edici bir kaynak sağladığını düşünüyorum. Kendi MBTI kişilik tipim INTJ, Enneagram tipim ise 1w9. Ayrıca üçlütip olarak 147 (1w9, 4w5, 7w6) ve içgüdüsel alt tip olarak sx/sp’ye yakınım.

Şimdilerde Muğla’da yaşıyorum. Günlerimi çoğunlukla resim yaparak, fotoğraf çekerek ve yazı yazarak geçiriyorum. Yaptığım resimleri sattığım bir Shopier hesabım var.

www.shopier.com/bbsanat

Sosyal medya hesaplarım:

https://www.instagram.com/livingmaze

https://www.twitter.com/livingmaze